Przygotowałam dla Was mix inspiracji, wszystkie zdjęcia pochodzą z instagrama i są to te zdjęcia, które w styczniu najbardziej mnie oczarowały i zaisnpirowały, dlatego chcę się z Wami nimi podzielić. A ponieważ spodobały się Wam poprzednie posty inspiracji, postanowiliśmy kontynuować ten cykl postów. Mix inspiracji zawiera przeróżne zdjęcia począwszy oczywiście od ubrań, stylizacji, również makijaży, paznokci, aż po koty,których jestem miłośniczką i sama posiadam w domu czarną kotkę Tosie.
Jest kolorowo, błyszcząco, cekinowo, złoto i srebrno, jednym słowem na bogato, z przepychem i ocierająco się o lekki kicz, ale taki urok karnawałowego klimatu, podczas karnawału prawie wszystko w modzie jest dozolone .
Mam nadzieję, że te zdjęcia zainspirują również i Was !
Kochani zatem cieszcie oczy, oglądajcie, podziwiajcie !
A już wkrótce kolejne inspiracje styczniowe, tym razem fryzur przygotowane przez Antoniego, stylistę fryzur,jeśli jesteście ciekawe to zapraszam do śledzenia bloga, aby być z nami na bieżąco!
Ruby Katherine Stevens znana wszystkim jak Barbara Stanwyck
fot.mat.prasowe
Ruby Katherine Stevens − amerykańskaaktorkafilmowa, teatralna i telewizyjna, tancerka kabaretowa i modelka, laureatka nagrody Złotego Globu i trzech nagród Emmy. Po czterokrotej nominacji do nagrody Oscara, w 1982 roku otrzymała honorowego Oscara za całokształt twórczości artystycznej. W 1986 roku została laureatką nagrody im. Cecila B. DeMille’a.
fot.mat.prasowe
Ma irlandzkie, szkockie i angielskie korzenie. Najmłodsza z pięciorga dzieci Amerykanina Byrona E. Stevensa i Catherine Ann McGee, kanadyjskiej imigrantki z Nowej Szkocji. Kiedy miała cztery lata, jej matka zginęła w wypadku – wypchnął ją z tramwaju nieznany pijak. Dwa tygodnie po pogrzebie jej ojciec wyjechał kopać kanał panamski i słuch o nim zaginął. Ruby i jej brata, Byrona, wychowywała starsza od niej o pięć lat siostra, Mildred. Gdy Mildred dostałą pracę jako tancerka u Johna Corta, znanego nowojorskiego impresaria teatralnego, Ruby została umieszczona w rodzinie zastępczej, potem wielokrotnie zmienianej. Ukończyła nowojorską szkołę średnią Erasmus Hall Campus High School. W wieku trzynastu lat podjęła pracę jako pomocnik w sklepie, goniec w firmie telekomunikacyjnej i pomywaczka oraz uczęszczała na lekcje tańca, a mając piętnaście lat dorabiała jako modelka. W 1923 roku śpiewała w dziewczęcym chórze Ziegfeld Girls, z którym w 1926 roku zadebiutowała na broadwayowskiej scenie Hudson Theatre w sztuce Willarda Macka Pętla (The Noose). Pojawiła się ponownie na Broadwayu w spektaklu Burleska (Burlesque, 1926), zanim rok później pod pseudonimem artystycznym Barbara Stanwyck trafiła na kinowy ekran w melodramacie Broadwayowskie noce (Broadway Nights, 1927).
fot.mat.prasowe
Za występ w programie rozrywkowym NBC Barbara Stanwyck zaprasza (The Barbara Stanwyck Show, 1961–1962) zdobyła nagrodę Emmy. Pojawiła się gościnnie w serialu-westernie NBC/ABC Wagon pociągowy (Wagon Train, 1961-1964) oraz w jednym z odcinków serialu ABC Aniołki Charliego (Charlie’s Angels, 1980) pt. Chłopaki Toni (Toni’s Boys) z Jaclyn Smith, Cheryl Ladd i Shelley Hack. Kreacja Victorii Barkley, matki Heatha (Lee Majors) i Audry (Linda Evans) w serialu-westernie ABC Wielka dolina (The Big Valley, 1965-1969) przyniosła jej drugą w karierze nagrodę Emmy. Za postać Mary Carson w miniserialu ABC Ptaki ciernistych krzewów (The Thorn Birds, 1983) u boku Richarda Chamberlaina odebrała po raz trzeci nagrodę Emmy i otrzymała nagrodę Złotego Globu.
Jej ostatnią rolą była Constance Colby Patterson, starsza siostra dyrektora generalnego Colby Enterprises Jasona (Charlton Heston), nienawidząca jego żony Sable (Stephanie Beacham) w operze mydlanej ABC Dynastia (1985) oraz spin-off Dynastia Colbych (The Colbys, 1985-1986).
fot.mat.prasowe
Była dwukrotnie mężatką; z broadwayowskim komikiem Frankiem Fay’em (od 26 sierpnia 1928 do 30 grudnia 1936), z którym w dniu 5 grudnia 1932 roku zaadoptowała syna Diona Anthony’ego „Tony’ego” Faya oraz z aktorem Robertem Taylorem (od 13 maja 1939 do 21 lutego 1951).
Lata 90 na dobre zagościły w modzie. Kolejny wielki come back z tamtych lat to ogromne puchowe kurtki,który zawdzięczamy domu mody Balenciaga. Choć kurtki puchowe to must-have każdej zimy, to jednak rzadko widzieliśmy je na wybiegu. Tego sezonu takie domy mody jak Balenciaga, Chanel, i Alexander McQueen stawiają właśnie na nie. Kurtki puchowe w tym roku są w wersji XXL im większe tym lepsze, a najlepiej w towarzystwie ogromnych kołnierzy jak u DKNY.
Modna puchówka jeszcze kilka lat temu nie mogła przypominać stroju astronauty. Dziś futuryzm jest “In” (spójrzcie tylko na kolekcjeUEGxPuma), do srebrnych puchówek zakładamy nawet szpilki. Eleganckie mają opływowy kształt, są spięte paskami, a ich fason przypomina bardziej krótkie płaszczyki niż narciarskie kurtki. W wersji casual zakochałam się w fasonach inspirowanych kolekcjąBalenciagi, nonszalancko rozpiętych i zwisających z ramion.
Zatem kochane wniosek prosty tej zimy, aby być trendy nie musimy marznąć!
Gwiazdy i ja już je nosimy:
fot.mat.prasowe
fot.mat.prasowe
fot.mat.prasowe
fot.mat.prasowe
Moje propozycje:
Pierwsza stylizacja – H&M
Druga stylizacja – H&M
Trzeci stylizacja – kurtka i plecak – ZARA, sweter, spodnie i kolczyki-H&M, buty-DEICHMANN
Stworzyłam cztery stylizacje, a właściwie dwie, ale pokazałam jak w łatwy sposób za pomocą innych dodatków i butów, można zmienić styl, charakter i smak całej stylizacji. Niebawem już kochani post pomocny dla tegorocznych maturzystek, czyli na temat idealnej stylizacji na tegoroczną studniówkę,
Zachęcam,więc do częstszego odwiedzania i śledzenia mojego bloga.
Kochani początek kolejnego roku to zawsze czas refleksji, postanowień i planów.
Czas więc też na zmiany zewnętrzne a zatem metamorfozy stylistyczne.
Niedawno dostałam zaproszenie i miałam ogromną przyjemność wziąć udział w targach modowych Aleje Mody, które odbyły się w Galerii Mazovia w Płocku.
Miałam wielka przyjemność uczestniczyć w nich jako stylistka i pomóc zarówno kobietom jak i mężczyzną w odszukaniu swojego stylu, jak również doborze odpowiednich krojów i kolorów. Stylizacje były tworzone oczywiście z ubrań wystawców targów, a zatem samych uzdolnionych polskich marek i projektantów tj. Intensi, Hultaj Polski i wiele innych niemniej uzdolnionych marek.
Kochani pomaganie w odszukaniu własnego stylu, sprawia mi wiele radości i przyjemności, bo kocham swoją pracę.A uśmiech i radość na twarzach moich klientek to największa nagroda.
Jeśli zatem któraś z Was moje kochane, potrzebuje takiej pomocy w odnalezieniu własnego ja i odnalezieniu się w obecnej modzie, odnalezieniu swojego stylu, bądź po prostu potrzebuje zmiany z nowym rokiem i chcę przeżyć świetną przygodę ze mną, to zapraszam do kontaktu pod adresem anrika.koperska@poczta.onet.pl
A poniżej możecie oglądać efekty mojej pracy z targów Alej Mody :
kaptur i spódnica – Hultaj Polski, bluzka – Intensi